Cellonet

Warszawska Grupa Cellonet powstała w 2007 roku. Składa się ze znakomitych polskich wiolonczelistów złączonych wspólnym celem kreatywnego wykonawstwa. Soliści znani z sal koncertowych, uczestnicy festiwali, laureaci międzynarodowych konkursów łącząc swoje doświadczenia tworzą zespół, w którym sztuka i wirtuozeria stanowi nierozerwalne elementy.

Cellonet współpracuje z wyróżniającymi się artystami najmłodszego pokolenia, w szczególności kolejnymi laureatami Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego organizowanego od 1997 roku w Warszawie.

Cellonet wykonuje nie tylko utwory powstałe w przeszłości, lecz pragnąc poszerzać repertuar dla zespołów wiolonczel, inspiruje kompozytorów do tworzenia nowych kompozycji oraz ściśle z nimi współpracuje podczas przygotowywania prawykonań. Współpracuje rownież z artystami ze świata jazzu, m.in. z Anną Marią Jopek, Leszkiem Możdżerem.

Pierwsze, znakomicie przyjęte koncerty Grupy CELLONET odbyły się jesienią 2007 roku w Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

W 2008 roku Zespół został zaproszony do udziału w 51. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, a także do udziału w koncercie Jubileuszowym z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Inne projekty

Moje projekty koncertowe. Te dawniejsze i te najnowsze. Projekty, które rozwijam i wykonuję obejmują duże spektrum stylistyczne. Niektóre są związane z wykonawstwem klasycznego repertuaru, inne są współczesną twórczością z pogranicza wykonawstwa i kompozycji, wykorzystującą technologię cyfrową i multimedia.