Konieczny...? Koniecznie!

Twórcza wizja inspirowana genialnymi piosenkami i muzyką filmową Zygmunta Koniecznego

Przez połączenie wybitnej poezji z ponadczasową muzyką, piosenki Zygmunta Koniecznego nadzwyczajnie nadają się do twórczej reinterpretacji. Wybrane przez artystów utwory są bardzo cenione za ich wyrafinowanie, wieloplanowość, artystyczną bezkompromisowość – po prostu muzyczną wybitność.

Najnowsza technologia kreacji dźwięku oraz komputerowe przetwarzanie i wzbogacanie brzmienia klasycznych instrumentów w połączeniu z unikalnym głosem i interpretacją Agaty Zubel tworzą niezwykły dźwiękowy „taki pejzaż”.
Udział w premierze projektu Janusza Olejniczaka, będącego entuzjastą twórczości Zygmunta Koniecznego, wniósł dodatkowo poetycki klimat i blask pianistycznej wirtuozerii.

Od roku 2016 do projektu KONIECZNY…? KONIECZNIE! dołączy Bartłomiej Wąsik, niezwykle nowoczesny i wszechstronny pianista, identyfikowany poprzez oryginalne kreacje z zaspołem Kwadrofonik i Royal String Quartet z udziałem m.in. Stanisławy Celińskiej i Doroty Miśkiewicz.

Agata Zubel, Andrzej Bauer i Cezary Duchnowski, po sukcesie nominowanego do nagrody Fryderyka projektu elDerwid, dają tu gwarancję nowoczesnego i kreatywnego podejścia, oryginalności brzmienia i pasji muzykowania.

Zygmunt Konieczny

Zygmunt Konieczny

Kompozytor

Bartłomiej Wąsik

Bartłomiej Wąsik

Nowy członek projektu

Premiera projektu odbyła się 9 lipca 2015 w Radziejowicach, w Domu Pracy Twórczej, w ramach VII Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa.

Program koncertu:

 1. Grande Valse Brillante (sł. J. Tuwim)
 2. Groszki i róże (sł. J. Kacper, H. Rostworowski)
 3. Tomaszów (sł. J. Tuwim)
 4. Deszcze (sł. K.K. Baczyński)
 5. temat z filmu Jasminum (reż. J. J. Kolski)
 6. Pocałunki (sł. M. Pawlikowska-Jasnorzewska)
 7. Oczy tej małej (sł. A. Osiecka)
 8. Taki Pejzaż (sł. A. Szmidt)
 9. Walc z filmu Pornografia (reż. J. J. Kolski)
 10. Przychodzimy Odchodzimy (sł. J. Jęczmyk)
 11. Ta nasza młodość (sł. T. Śliwiak)
 12. Czarne Anioły (sł. W. Dymny)
 13. Karuzela z Madonnami (sł. M. Białoszewski)

Wykonawcy:

Agata Zubel – śpiew
Cezary Duchnowski – komputer
Bartłomiej Wąsik – fortepian
Andrzej Bauer – wiolonczela, elektronika

Inne projekty

Moje projekty koncertowe. Te dawniejsze i te najnowsze. Projekty, które rozwijam i wykonuję obejmują duże spektrum stylistyczne. Niektóre są związane z wykonawstwem klasycznego repertuaru, inne są współczesną twórczością z pogranicza wykonawstwa i kompozycji, wykorzystującą technologię cyfrową i multimedia.